Skip to content

Griovimo darbai Vilniuje

838-digger-outline

Buto kapitalinio remonto ar jo rekonstrukcijos paslauga apima įvairaus sudėtingumo griovimo arba demontavimo darbus.

Demontavimo darbų sudėtingumas ir apimtis priklauso nuo projektinių sprendimų. Išardymą galima sąlygiškai suskirstyti į šias rūšis:

Statinio konstrukcijos laikančiųjų elementų išmontavimas;
Mazgų, elementų ir komunikacijų, nuo kurių nepriklauso pastato sauga, išmontavimas.

Griovimo - demontavimo darbų atlikimo pavyzdžiai

Plytelių demontavimas atliekamas naudojant plaktukinį gręžtuvą su kaltu ir kėlikliu. Šie mušamieji įrankiai taupo laiką ir efektyviai valo paviršių, kuriame klojamos plytelės. 

Grindys gali būti sudėtinės ir monolitinės, tai yra grūdinto cemento-smėlio mišinys (su priedais), kurio storis 40-50 mm. Dėl lyginamuojo sluoksnio liejimo technologijos pažeidimų atsiranda jo įtrūkimai. Ne visada įmanoma užpilti naują cemento mišinio sluoksnį ant senojo: tai padidina grindų plokščių ir laikančiųjų sienų apkrovą ir sumažina lubų aukštį.

Sanitarinė kabina yra vientisa vonios ir tualeto konstrukcija. Buto renovacijos projektas dažnai apima vonios kambarių suvienijimą, dėl kurio būtina išardyti vonios kambarį. Pertvaros sulaužomos naudojant perforatorių ir plaktuką. Seni vamzdžiai nupjaunami. Jei pertvaros yra sutvirtintos, naudojamas deimantinio pjovimo metodas.

Grindjuosčių ir medinių grindų dangų išmontavimas atliekamas naudojant vinių trauktuvus, kirvius, pjūklus, plaktukus. Kartu su dekoratyvinėmis dangomis, lentomis ir parketo grindimis pašalinami rąstai.

Komunalinių paslaugų išmontavimas atliekamas nutraukus elektros, vandens ir dujų tiekimą.

Atsižvelgiant į įgyvendinimo sudėtingumą, išmontavimą galima suskirstyti į tris kategorijas

Interjero elementų išmontavimas jų neišsaugant.


Visiškas arba dalinis pertvarų išmontavimas, siekiant

sujungti svetimų patalpų plotus, sukurti naujas perėjas, išplėsti gyvenamąją erdvę dėl balkonų, koridorių ir kt.


Išardymas iš dalies arba visiškai išsaugojant interjero elementus.


Pirmuoju atveju darbus galima atlikti tiek rankiniu būdu, tiek naudojant įvairius įrankius: pneumatinius plaktukus, laužtuvus, plaktukus ir kt.

Tokiu atveju išmontuojami: betoniniai sluoksniai, santechnikos kabinos, santechnika, keraminės plytelės, parketas (ir kitos medžiagos), sienos ir pertvaros. Darbas nereikalauja kvalifikuotų darbuotojų dalyvavimo ir profesionalių įrankių naudojimo. 

Pertvaroms, kurios neatlieka laikančiosios funkcijos demontavimui specialiu irankių nereikia.

Visiškai ar iš dalies nugriovus nešančias sienas, įrengiant naujas langų ir durų angas, darbuotojų kvalifikacija turi atitikti projekto sudėtingumui. Klaidos gali padaryti didelę ir net nepataisomą žalą. Darbo technologija numato (be minėtų taisyklių) tokių sąlygų laikymąsi.

Projektavimo organizacija tiksliai apskaičiuoja apkrovas, kurias patiria pertvaros ir sienos, kurias reikia rekonstruoti.

Pastatomos laikinos arba nuolatinės atraminės konstrukcijos, kurios paskirsto ir sumažina gretimų nešančių sienų ir grindų plokščių apkrovą. Naudojamos betoninės sąramos, plieniniai kanalai, vamzdžiai ir kampai: jie tvirtinami skaičiavimuose numatytose vietose, naudojant inkarinius varžtus ir suvirinant.

Sienų sekcijų laužymas atliekamas kruopščiai, naudojant profesionalius ir pusiau profesionalius įrankius. Plytų mūras išmontuojamas horizontaliai.

Griovimo darbai Vilniuje – Susisiekite konsultacijai