Skip to content

Dažymo darbai Vilniuje

762-paint-brush-outline (2)

Dažymo darbai yra paskutinis apdailos darbų etapas. Norint kokybiškai suremontuoti butą, kotedžą, namą ar kitas patalpas, labai svarbu laikytis teisingos darbų sekos: Pirma – pastatomos pertvaros ir tinkuojamos sienos, išlyginamas paviršius, montuojamos inžinerinės sistemos: šildymas, vanduo, atliekami kanalizacijos ir elektros darbai, tada pilamas grindų lyginamasis sluoksins, atliekami gipso kartono darbai ir tik po to prasideda etapas, skirtas paviršių paruošimui dažymui ar tapetavimui.

Šis etapas yra paviršiaus paruošimas (glaistymas ir gruntavimas), dekoratyvinių dangų (dažų, tapetų ar struktūrinio tinko) dengimas. Jie atlieka keletą funkcijų: padidina paviršiaus tarnavimo laiką ir suteikia jam estetinę išvaizdą. Kuriant butą, pagrindinį vaidmenį vaidina dažymo darbai, nustatantys bendro stiliaus toną.

1. Tapybos darbų etapai

Paprastai dažymo darbai vyksta trimis etapais:

-Apdailos medžiagų paruošimas
-Paviršiaus paruošimas 
-Apdailos darbai (dažymas, dekoratyvinė danga, tapetavimas).

Paviršiaus estetinė išvaizda ir ilgaamžiškumas priklauso nuo daugelio klimato ir technologinių veiksnių:

Oro temperatūra ir drėgmė (nerekomenduojama dirbti su krituliais ir žemesne nei +5 temperatūra),
Paviršiaus temperatūra ir drėgmė (medienai – ne daugiau kaip 12% drėgmės, tinkui – ne daugiau kaip 8%),
Atitikimas darbų sekai ir technologijai.

2. Parengiamieji dažymo darbai

Paviršių paruošimas apdailai yra galutinis jų išlyginimas, stiprinimas ir sukibimas. Šių tikslų galima pasiekti laikantis technologinės parengiamųjų dažymo darbų sekos:

-Laisvai pritvirtintų dalių pašalinimas (senas tinkas, dažai)
-Defektų ir įtrūkimų pašalinimas
-Džiovinimas, kad būtų pasiektas optimalus drėgmės lygis
-Pirminis gruntavimas
-Glaistymas
-Šlifavimas,
-Valymas nuo dulkių likučių ir (arba) riebalų šalinimas,
-Antrinis gruntavimas.

3. Glaistas dažymui ir tapetams: darbo tvarka
Siekiant pagerinti sukibimą, kiekvieną sluoksnį reikia apdoroti gruntu. Higroskopiniams paviršiams rekomenduojame kvėpuojančią Knauf-Tiefengrund, paruoštą naudoti baltos spalvos polimero emulsiją. Sąnaudos priklausomai nuo paviršiaus sugeriamumo laipsnio – nuo 0,07 iki 0,1 kg / m2. Darbas atliekamas esant temperatūrai nuo +5 iki +25 o C, tirpalas tepamas teptuku arba voleliu. Vieno sluoksnio džiūvimo laikas yra apie 3 valandas. Tarpas tarp galutinio grunto sluoksnio išdžiūvimo ir tolesnio glaisto užtepimo turi būti kuo mažesnis, kad ant paviršiaus nesikauptų dulkės.

4. Glaisto sluoksnio sutvirtinimas

Pagrindinis armuojančio sluoksnio uždavinys yra sustiprinti paviršių ir neleisti atsirasti mikro įtrūkimų. Tinklas pašalina tempimo įtempius ir išlaiko įtrūkimus glaisto paviršiuje.

Glaistas sustiprinamas dviem būdais:

Dažymo tinklelis su įvairaus tankio 2 * 2 mm tinkleliu (strobas). Paprastai jis parduodamas vieno metro ritiniais, kurių plotis yra 10,20 ir 50 metrų. Sustiprinimo tinklelis pagamintas iš stiklo pluošto, todėl nėra atsparus skilimui ir korozijai. Vieno kvadratinio metro kaina – nuo 12 rublių (priklausomai nuo tankio).

Dažymas stiklo pluoštu („voratinklis“), kurio tankis nuo 25 iki 65 g / m2. Jis pagamintas iš suspausto stiklo pluošto, parduodamas 25 ir 50 kv. Dirbant su stiklo pluoštu, būtina naudoti asmenines apsaugos priemones, nes aštrūs kraštai gali sužeisti odą, o mažiausios dalelės gali patekti į kvėpavimo takus. Vieno kvadratinio metro kaina – nuo 16 rublių. Stiklo pluoštas gali veikti ne tik kaip sutvirtinantis sluoksnis, bet ir kaip pagrindas daugkartiniam dažymui.

Armuojant pirmiausia uždedamas glaisto sluoksnis, tada į jį įspaudžiamas tinklelis arba stiklo pluoštas, uždaromas antru mišinio sluoksniu, o išdžiovinus šlifuojamas.

5. Sienų dažymas

Kaip apdailos apdaila naudojama paviršiaus dažymas, įvairių tipų tapetų įklijavimas arba apdaila dekoratyviniu tinku.

Dažymo darbai Vilniuje – Susisiekite konsultacijai